Nebuďte na nábor zaměstnanců sami

1.2.2023

DEV PACK

Pokud si nejste jisti přesným profilem a tápete při výběru zaměstnance, můžete se obrátit na personální agenturu, která vám s výběrem pracovníků pomůže. Jenže těch je v Česku jako hub po dešti. Jak při výběru agentury neudělat chybu a jak poznat tu správnou? 

Pokud aktivně hledáte kandidáty pro určitou pracovní pozici, a nedaří se vám nikoho vhodného nalézt, je možná ta správná chvíle začít přemýšlet nad volbou svého HR partnera. Mezi hlavní a nejdůležitější výhody personálních agentur se řadí nejen dokonalá znalost trhu práce, ale i povědomí o kvalitních uchazečích, kteří se jak v online, tak v off-line prostoru, hledají opravdu jen stěží.

Jak se firma prezentuje navenek?

Téměř každá větší personální agentura má vlastní webové stránky. O její kvalitě a odbornosti může napovědět již jejich vzhled. Nemělo by zde chybět představení firmy, kontaktní údaje, či výčet služeb, které agentura nabízí. Vyplatí se zvolit si agenturu, která je zaměřena na trh práce v oboru, ve kterém podnikáte. Pokud potřebujete kvalifikované odborníky v IT oblasti, pak byste se měli zaměřit a vybrat tu personální agenturu, která se specializuje na outsourcing IT specialistů, protože v tom má bohaté zkušenosti. Takovým partnerem vám může být DEV Course. I přesto, že poskytujeme komplexní služby personální agentury, naší silnou stránkou je právě IT sektor, ve kterém dokážeme nalézt specializované odborníky na širokou škálu pozic.

Stejně jako při výběru byznysového společníka byste se měli řídit referencemi a snažit se zjistit co nejvíce informací na základě zkušeností jiných. Kontaktujte klienty využívající služby agentury a poptejte se na efektivitu její práce a názory těch, kteří již měli s agenturou co do činění. Jejich osobní zkušenosti jsou vždy spolehlivější a věrohodnější než recenze a informace na internetu. V procesu mapování trhu s HR partery vyhledejte dostačující množství různých agentur. Následně je pak potřeba porovnáváním výběr zúžit a zjistit, která z nich je vhodná právě pro vás.

Máte vybráno? Neváhejte agenturu oslovit!

Po provedeném kontaktu s vybranou agenturou a při registraci jí svěřujete citlivé údaje, na to POZOR. Pro budoucí spolupráci si zjistěte, zda je agenturní povolení v pořádku a vámi vybraná agentura má povolenou činnost Ministerstvem práce a sociálních věcí, se kterou musí každá personální agentura disponovat. Přehled schválených agentur lze nalézt na webových stránkách Úřadu práce zprostředkovaných ministerstvem.

Platí zde pravidlo „čím déle, tím lépe“. Čím déle je personální agentura na trhu práce, tím větší pravděpodobnost, že vybíráte správně. Tito HR partneři se na trhu práce orientují velmi dobře, s výběrem kandidátů mají již bohaté zkušenosti a plyne z toho možnost vysledovat jejich výkonnost v několika hospodářských cyklech.

Neméně důležitá je také rychlost a kvalita odvedené práce personální agentury, tedy jak rychle je schopna vám pracovníka dodat a jak kvalitní odborní uchazeči budou.

Co si z toho odnést?

Pojďme si na závěr uvést a zopakovat důležité informace pro správný výběr HR partnera vhodného přesně pro Vás:

·        je nutné si uvědomit, jaké služby od HR partnera potřebujete a vymezit si přesně v jakém oboru a na jakou pozici uchazeče hledáte,

·        využijte všechny možné dostupné zdroje (webové stránky, zkušenosti, reference jiných, katalogy personálních agentur), pro vyhledání různých agentur, porovnat je a vybrat tu nejvhodnější,

·        prověřte platnost licence pro činnost agentury udělovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí,

·        důležitý je také osobní kontakt s vybraným HR partnerem a komunikace s ním,

·        v neposlední řadě přezkoumejte délku působení agentury na trhu práce, rychlost a kvalitu její odvedené práce.

Výhod spolupráce s vhodně vybranou personální agenturou je mnoho. Počínaje vyhledáváním a výběrem kvalifikovaných kandidátů z mnoha zasílaných životopisů, až po zprostředkování vhodného uchazeče dle vámi zadaných kritérií.

Mimo jiné jsou benefitem také úspory finančních a časových nákladůDále široký výběr nabídek práce, které díky neustálému a dokonalému mapování trhu práce má kvalitní personální agentura pod palcem.

Společnost DEV PACK je spolehlivý partner pro odborný nábor kvalifikovaných zaměstnanců v IT oblasti. Pokud jste se rozhodli využít služeb personální agentury a hledáte kvalitní IT specialisty různých pozic, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.

You may also like…